Ovulen Powder Nedir?

Ovulen Powder ineklerin hangi problemini ortadan kaldırır? Sağlıklı bir inek günde ortalama 25 ila 35 kilogram arasında süt vermektedir. Bir ineğin süt verebilmesi için öncelikle doğum yapması gerekir. Doğum yapabilmesi için de kızgınlık dönemine girmesi ve dölleme işlemi şarttır. Bazı inekler kızgınlık dönemine girmekte zorlanır. Ovulen Powder, ineklerin kızgınlık problemini ortadan kaldırmak için geliştirilen yüzde yüz doğal bitkisel kökenli bir üründür.

Nasıl Kullanılır?

Doğuş Yem tarafından geliştirilen ve patenti alınan kızgınlık tozu, vitamin, mineral ve bitkisel ekstrakt içeren bir yem katkısıdır. Büyükbaş hayvanlarda gösterdiği pozitif etkiyi, küçükbaş hayvanlarda da gösterir. Ürünümüz kesinlikle bir ilaç değildir. Tohumlama işleminden 1-2 gün önce , 100 gramlık paketin tamamını veya bölerek 50gr / 50gr (sahah/akşam) olmak üzere (sadece ineklerde bu dozda verilmelidir) şekerli su ya da pekmez şerbetiyle karıştırılıp hayvanlara içerilerek kullanması tavsiye edilir. Ürünümüzün hayvanlar üzerindeki pozitif etkileri şunlardır:

  • Dişi büyükbaş ve küçükbaş hayvanları hızlıca kızgınlık dönemine girdirir
  • Döl tutmayı kolaylaştırır
  • Hayvanların kanındaki östrojen seviyesini yükselttiği için hamilelik oranını artırır
  • Gizli kızgınlık önleyicidir
  • Ovulen etkili bir üründür ,alındıktan sonra 8-12 saat sonra etkisini göstermeye başlar
  • Genellikle bir doz tek başına etkilidir

Neden Ovulen Powder Almalısınız?

Hayvanlarından yeterli verip alamayan üreticilerin, kanayan yarasına merhem olmak için Doğuş Yem tarafından üretilen kızgınlık tozu, döl verimini arttırmakla kalmaz, süt oranına da ciddi etki yapar. Ürünümüzü tüketen ineklerde, ovaryum kisti oluşma riski minimuma iner. Embriyo gelişimine yardımcı olan yem katkısı, geciken ovulasyon ve embriyonik ölümlere karşıda etkilidir.

Günlük tüketmemiz gereken gıdaların başında gelen, fiziksel gelişimimize doğrudan katkıda bulunan, kemiklerimizi koruyan ve güçlendiren süt ve süt ürünlerinin, mutfağımıza olan yolculuğu, üreticilerin sağlıklı ortamlarda büyütüp yetiştirdikleri inekleri sağmasıyla başlar. İneklerin süt verebilmesi için de kızgınlık dönemine girmesi, döllenmesi ve doğum yapması gerekir.

Kızgınlık tozu Ovulen Powder sayesinde tüm inekler kısa sürede gebe kalarak, üreticinin yüzünü güldürecek oranda süt verecektir.

Ağırlık

Koli Adet

Ürün Prospektüsü

PDFicon
PDF İndir

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Ovulen Powder” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Your email address will not be published. Required fields are marked

Taksit Tablosu